Středa: Zážitky a trapasy při nakupování
Chodíte rádi nakupovat? A chodíte často nakupovat? Pak máte také určitě o čem vyprávět, protože při nakupování se dějí věci. Někdy přineseme domů úplně něco jiného, než jsme koupili a zaplatili, někdy zase místo nového páru bot přineseme v krabici jen jeden střevíc, někdy přijdeme do obchodu bez peněz, či bez kryté platební karty a takhle asi mohu pokračovat.
Přiznám se, že už se mi dokonce několikrát stalo, že jsem přišla do obchodu, vybrala si zboží a zjistila, že v peněžence nemám dostatečnou hotovost. Stále je ještě dost obchodů, kde nelze platit kartou, ale přiznám se, dopadlo to vždy dobře. Paní prodavačky byly chápavé a ochotné a tak mi zboží buď schovaly do dalšího dne, nebo na mě počkaly, než přijdu s penězi.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.
Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby


Citlivý člověk
Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.