V Šiklově mlýně na Vysočině si splníte dětské sny. Westernové městečko vás přivítá s plnou parádou

Šiklův mlýn
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Šiklův mlýn

Na Vysočině, v srdci krásné přírody mezi Novým Městem na Moravě a Bystřicí nad Pernštejnem, najdete kousek divokého západu. Westernové městečko Šiklův mlýn tu vzniklo už před více než dvaceti lety a stále se rozšiřuje. Dnes se stohektarový areál jmenuje Šikland a návštěvníkům už nenabízí jen kovbojské přestřelky a indiánská týpí. Létají tu i letadla a prohánějí se bojová vozidla.

„Tohle údolí odpradávna přitahuje turisty. Už v padesátých letech tady měli různé srazy Sokolové a pokračovalo to pionýrským táborem tady u mlýna mé babičky. Po roce 1989 se to změnilo na westernové tábory,“ popisuje začátky generální ředitel Westernového městečka Šiklův mlýn Libor Šikl. Postupem času se místo začalo měnit na westernové městečko pro zábavu a odpočinek široké veřejnosti.

Vzorem pro budování městečka byly hlavně staré filmy a knížky. Ty byly často i jediným výukovým materiálem pro lasování, jízdu na koni a další typické kovbojské dovednosti. „Bylo tu i nemálo filmových společností z Ameriky, které se přijely podívat, že my Češi jsme víc ortodoxní westerňáci než oni tam u nich v Americe,“ vzpomíná Libor Šikl.

Westernové městečko Šiklův mlýn se stále rozrůstá a přibývají mu další a další atrakce. Mladí už totiž nejsou tak nadšení pro divoký západ, jako jejich rodiče. Takže zatímco si starší ročníky ve vypůjčených kostýmech hrají na kovboje, indiány a kankánové tanečnice, mohou se mladí projet na bojovém vozidle nebo zhlédnout leteckou show.

V Šiklově mlýně bez problému strávíte den, týden nebo i celé prázdniny. Můžete klidně přijet i jen tak se stanem a spacím pytlem a na ohni si uvařit kovbojské fazole.