Jitka Molavcová? To není jen divadlo Semafor

Ačkoli Jitka Molavcová vystudovala Střední průmyslovou školu grafickou, celý život se věnuje hraní, zpívání a bezesporu patří k velmi oblíbeným herečkám napříč všemi generacemi diváků.

V roce 1970 nastoupila do divadla Semafor, kterému je věrná dodnes a spolu s Jiřím Suchým patří k tvářím tohoto populárního divadla. „My jsme se za 44 let nikdy nepohádali. Nikdo z nás nebouchl dveřmi. Je ale pravda, že ne vždycky jsme se shodli,“ říká Jiří Suchý.

V průběhu semaforského angažmá se Jitka Molavcová naučila také výborně hrát na kytaru a saxofon, o čemž se diváci v představeních mohou přesvědčit na vlastní oči.

Kromě Semaforu však diváci mohli Molavcovou vidět také v muzikálu „Hello, Dolly!“ v Hudebním divadle Karlín, kde hrála hlavní roli Dolly Leviové, za kterou získala také prestižní cenu Thálie.

Jako teta z Liverpoolu se objevila v semaforské inscenaci hry Dobře placená procházka, kterou v pražském Národním divadle režíroval Miloš Forman.

autor: Stanislav Zdílna
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.