Kanárek není kontaktní ptáček jako třeba andulka, ale zato vás potěší obdivuhodným zpěvem
Na chov nejsou kanárci příliš nároční, pro jednoho nebo dva stačí klícka 30 až 50 cm, kdo má možnost, může kanárky chovat i ve voliéře třeba na balkoně nebo na zahradě.
Jakkoli je to původem ptáček z teplých krajin, tak stovky generací šlechtěných a chovaných v našich klimatických podmínkách zajistily, že kanárkům venkovní prostředí a chlad nevadí. Pozor ale, nesnášejí průvan.
Nejsou příliš nároční ani na krmení – obvykle se míchá řepka s lesknicí, obohacuje se ovsem, semencem, prosem nebo slunečnicovými semínky. Důležitá je čistá voda, do které se mohou přidat vitaminové prostředky a v chovné sezóně nebo na podzim při přepeřování potřebují víc bílkovin. To zajistí třeba nasekané vařené vajíčko promíchané se strouhankou.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
![tajuplny_ostrov.jpg tajuplny_ostrov.jpg](https://regiony.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_3x2_mobile/public/images/dc6840ce882ec3bac8e628bfab9f5bc9.jpg?itok=MGjKRqj7)
![](https://regiony.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_1x1_mobile/public/images/6515d334428e57ce276151baa6fa5313.jpg?itok=m8R2tATO)
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.