Králík v županu je odhaleným tajemstvím nalezeným v dědictví po babičce Františkem Zahrádkou z Milče

Králík v županu dle receptu pana Františka Zahrádky

Když se František Zahrádka z Milče probíral dědictvím po své babičce Anně, objevil i její starý receptář a v něm oblíbený recept na králíka v županu. Ten se nejdřív peče s česnekem a pak se před koncem schová pod nádivku. Je to výtečný recept s historií.

Králík v županu

Ingredience:

1 celý králík

100 – 150 g slaniny

1 palice česneku

sůl

100 g másla

Nádivka (župan):

8 rohlíků

8 vajec

125 g másla

200 ml mléka

1 hrst kadeřavé petrželky

1 hrst baby špenátu

2 špetky soli

¼ lžička pepře

Postup:

Staženého, omytého králíka zbaveného vnitřností naporcujeme na 6 dílů. Slaninu si předem dáme na chvíli do mrazáku, abychom pak mohli lépe krájet klínky, kterými prošpikujeme králíka.

Každou porci řádně osolíme (nádivka slanost vytáhne) a vložíme do pekáče. Lehce podlijeme 100 ml vody. Na maso položíme plátky másla a dáme péct do trouby vyhřáté na 160 – 180°C.

Po 35 minutách – podle velikosti porcí – zkontrolujeme jak je propečený a potřeme maso propasírovanými stroužky česneku. Trochu podlijeme a pečeme dalších 10 minut při stejné teplotě. Upečeme klasicky králíka na česneku.

Mezitím si připravíme nádivku.

Rohlíky nakrájíme na kolečka, zalijeme asi 200 ml mléka a necháme rohlíky napít Pak k nim přidáme žloutky (kolik housek, tolik vajec), osolíme, opepříme.

Pak přimícháme pokrájené změklé máslo, petrželku a špenát nakrájený nahrubo, 2 špetky soli a ¼ lžičky pepře. Ušleháme si z 8 bílků pevný sníh a ten nakonec zlehka vmícháme do nádivky.

Upečeného králíka vyndáme z trouby, pokryjeme nádivkou. Tím nám vznikne župan. Takto zakrytého králíka vrátíme zpět do trouby a pečeme při 160 – 180°C asi 10 minut.

Jako přílohu můžeme použít zeleninový salát, případně uvařený brambor.

František Zahrádka

Přivítal nás na zahradě svého domu v Milči u Nepomuku. Do soutěže se přihlásil s receptem své babičky Anny. Do natáčení receptu nám štěbetali dva papoušci a kolem běhaly dvě fenky. Pan Zahrádka je totiž veterinář a zvířata má rád.

Užili jsme si ten den příjemné odpoledne s domácí šťávou s rakytníkem, na kryté terase jeho domu, kde jsme i vařili.

Patrik Rozehnal a pan František Zahrádka